ارسال پاسخ

۲۰ آبان ۱۳۹۵

istma.ir

انتخاب ترامپ به نفع اقتصاد ایران است

مجمع واردات:

رئیس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اشاره به تاثیر انتخاب دونالد ترامپ بر اقتصاد ایران، گفت: پیش بینی شده که سرمایه‌ها از کشور چین به سمت کشورهای اطراف برود.

منبع:تابناک

 

رئیس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اشاره به تاثیر انتخاب دونالد ترامپ بر اقتصاد ایران، گفت: پیش بینی شده که سرمایه‌ها از کشور چین به سمت کشورهای اطراف برود.

 

فرهاد احتشام زاد رئیس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در گفت‌وگو با مهر در خصوص پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا و تاثیر آن بر اقتصاد ایران، گفت: به اعتقاد کارشناسان آمریکایی، انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور، به نفع اقتصاد آمریکا نخواهد بود.

 

وی با بیان اینکه در مجموع وضعیت پیش رو را مثبت ارزیابی می کنیم، افزود: رئیس جمهورجدید آمریکا موضع شفاف تر و وابستگی کمتری دارد و از همه مهمتر اینکه یک تاجر است که ارزش بازار ایران و خاورمیانه را به خوبی می داند بنابراین شاید خیلی منطقی‌تر بتوان با آنها تعامل کرد بدون اینکه نقاب باشد و نگران این باشیم که چه مشکلی پیش می آید.

 

رئیس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اعلام اینکه در هرصورت باید قبول کرد که آمریکا یک ابرقدرت است و تاثیر زیادی در اقتصاد جهانی دارد، اظهار داشت: ما نمی‌ توانیم در فضای جهانی ایزوله باشیم و باید در جهانی که در حال تغییر است، سهم خود را به دست بیاوریم.

 

احتشام زاد با بیان اینکه در حال حاضر انتخاب ترامپ بیشترین نگرانی را برای کشور چین ایجاد کرده است، گفت: پیش بینی‌ می‌شود سرمایه‌ها ازکشور چین به سمت کشورهای اطراف برود که این یک شرایط جدیدی را در دنیا ایجاد می‌کند.

 

 

وی با اشاره به اینکه مطابق با سیاست هایی که ترامپ تاکنون اعلام کرده، کشورهای رقیب آمریکا باید نگران باشند، اظهار داشت: اما ما با آمریکا رقابت اقتصادی نداریم بنابراین نگرانی هم برای ما ندارد اما باید از این شرایط به خوبی به نفع خودمان استفاده کنیم و برنامه ریزی درستی داشته باشیم.

 

 

 

  www.shahrekhabar.comمنبع: 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد